Disidenti
Sport

Fury – Whyte: Në këtë televizion kosovar mund ta shikoni meçin e gjigantëve të peshave të rënda

Sonte duke filluara nga ora 23:00 do të zhvillohet meçi i jetës me Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Ky meç do të zhvillohet në stadiumin Wambley ku do të jenë të pranishëm plotë 93 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Sonte RTK do ta transmetojë meçin më të madh në histori të boksit profesionist ndërmjet Fury dhe Whyte duke filluar nga ora 21:00. Me shumë gjasë nga ora 22:00 do të ngjiten në ring edhe dy boksierët.

Ky meç i takon peshave të rënda WBC dhe kampion i saj është ‘Gipsy King’.

Kosova me katër klube në Evropë, e veç një stadium me standarde të UEFA-s

Disidenti.net

Tifozët nxjerrin parullën në stadiumin “Air Albania”: Lidhje Kosovë – Shqipëri, jo Open Balkan me Serbi

Disidenti.net

Kurti nga stadiumi: Nëse Kosova vazhdon të luajë kështu, do t’na duhet një stadium më i madh

Disidenti.net
Disidenti

Fury – Whyte: Në këtë televizion kosovar mund ta shikoni meçin e gjigantëve të peshave të rënda