Disidenti
Sport

Formacionet zyrtare, Osasuna – Barcelona

0Shares

Barcelona është afruar me kreun, ndërsa do të tentojë të jetë edhe më afër me një fitore ndaj Osasunas.

Katalunasit kanë 53 pikë, pesë më pak se lideri Atletico Madridi dhe një fitore do t’i afronte në dy pikë.

Trajneri Ronald Koeman për këtë ndeshje ka zgjedhur të luajë me Antione Girezmann që do të jetë në sulm me Leo Messin.

Në anën tjetër Osasuna që është vendas deri më tani ka tubuar 28 pikë.

Calleri do ta udhëheq sulmin e tyre ndaj Barcelonës.

Osasuna: Sergio Herrera, Nacho Vidal, Aridane, David García, Manu Sánchez, Torró, Moncayola, Roberto Torres, Rubén García, Kike Barja e Calleri.

Barcelona: Ter Stegen, Mingueza, Lenglet, Umtiti, Dest, Busquets, De Jong,  Pedri, Jordi Alba, Griezmann e Messi.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Formacionet zyrtare, Osasuna – Barcelona