Disidenti
Sport

Formacionet zyrtare: Liverpool – Real Madrid

0Shares

Liverpool luan sonte sfidën e dytë çerekfinale ndaj Real Madridit, ku do tentojë rikthimin pas humbjes së javës së kaluar në Spanjë, raporton Insporti.

Skuadra e Jurgen Klopp humbi takimin e parë me rezultatin 3-1, teksa sonte do synojë një rikthim të madh në takimin që zhvillohet në “Anfield”.

Real Madrid do të jetë pa dyshen e qendrës Sergio Ramos, i cili është i lënduar dhe Rapahel Varane i cili ka testuar pozitiv me Covid 19.

Takimi nis me fillim nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson, Fabinho, Milner, Wijnaldum, Mane, Firmino, Salah.

Real Madrid : Courtois, Valverde, Nacho, Militao, Mendy, Modric, Casemiro, Kroos, Asensio, Benzema, Vinicius.

Për herë të parë bie nga kategoria/ Tifozët e Santos djegin qytetin, përplasen edhe me policinë

Disidenti.net

E pranon Gliha: Hysenin ma rekomandoi Qeqa Krelani

Disidenti.net

Plisat për ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe: Nuk ka bileta – nuk ka problem dhe ne do të kthehemi përsëri

Disidenti.net
Disidenti

Formacionet zyrtare: Liverpool – Real Madrid