Disidenti
Sport

FA po e heton një karton të verdhë ku u fitua një shumë e madhe në baste, Xhaka i dyshuari kryesor

Federata e Futbollit të Anglisë është duke hetuar një karton të verdhë, që nga ai është fituar një shumë e madhe e parave.

Një tifozë kishte vënë bast shumën prej 65 mijë funteve (78 mijë euro) dhe kishte fituar 130 mijë (156 mijë euro) nga kartoni i verdhë.

FA është duke hetuar ngjarjen në fjalë, por nuk ka pranuar të jap shumë informata.

Zëdhënësi i FA ka konfirmuar se ata janë në dijeni të kësaj çështje dhe janë duke e shqyrtuar atë.

“FA është në dijeni të çështjes në fjalë dhe po e shqyrton atë”, ka thënë zëdhënësi i FA për ESPN UK.

Ndeshja që po dyshohet është ajo mes Leeds United dhe Arsenalit më 18 dhjetor të vitit të kaluar, ku Topçinjtë fituan me rezultat të lartë 1-4.

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj martohet me ish të dashurën e Taulant Xhakës

Disidenti.net

Nesër finalja e madhe e Ligës së Kampionëve: Liverpool-Real Madrid, ky është çmimi i biletave në “tregun e zi”

Disidenti.net

“Holanda thotë se nuk plotësojmë kushtet për në BE?”! Edhe pse tualetet publike, tifozët e Feyenoord urinojnë sërish në ambient të hapur

Disidenti.net
Disidenti

FA po e heton një karton të verdhë ku u fitua një shumë e madhe në baste, Xhaka i dyshuari kryesor