Disidenti
Lajme

Emrat/ Këta janë të arrestuarit ndaj sulmit kundër Valon Sylës

Tre të dyshuarit për sulmin fizik ndaj gazetarit dhe analistit Valon Syla, janë arrestuar sot.

Tre personat e arrestuar sipas burimeve të Paparacit janë Kenan Hasani Okan Hasani dhe Lum Dervishi

Gazetari Syla thotë se tre personat që e sulmuan atë, në pamje ishin “islamik fanatik”, ndërsa thekson se e gjithë kjo sipas tij ka të bëjë me reagimet e tij ndaj Hoxhës nga Prizreni të cilit iu bë dhuratë një veturë e tipit Mercedes vetëm pak ditë më parë.

Syla është sulmuar dje pas emisionit Pressing, ku është analist . Si pasojë e sulmit, ai ka pësuar lëndime në kokë, të cilat i ka trajtuar në QKUK gjatë natës së mbrëmshme.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Emrat/ Këta janë të arrestuarit ndaj sulmit kundër Valon Sylës