Disidenti
Lajme

Emiratet e Bashkuara Arabe heqin vizat për kosovarët, Osmani: Më shumë mundësi midis vendeve

0Shares

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë hequr vizat për Kosovën.

Sipas Osmanit, marrëveshja është arritur gjatë një takimi që pati me homologun e saj arab, Mohamed Bin Zayed, muajin e kaluar.

“Falënderoj Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Mohamed Bin Zayed për pranimin e propozimit tim për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës. Marrëveshja e arritur gjatë takimit tonë muajin e kaluar tashmë është nënshkruar, duke hapur rrugën për më shumë mundësi bashkëpunimi midis vendeve dhe qytetarëve tanë”, ka shkruar Osmani në Facebook.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net