Disidenti
Lajme

Eksperti i kriminalistikës: Urimi ka një sëmundje të rëndë, e shikoi nënën si fajtore që nuk e lë të jetojë

Në një lidhje direkte, eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Pejë pak ditë më parë, ku i dyshuari Urim Hyseni, vrau në mënyrë makabre nënën e tij, duke i pirë edhe gjakun.

Sipas Karamuço, i dyshuari Hyseni ka një sëmundje mendore të rëndë dhe sipas tij, vrasësi nuk është përballur me një çrregullim të momentit.

Karamuço gjithashtu shtoi se kur vjen një pikë, këta persona e shikojnë nënën në mënyrë komplekse dhe e shikon nënë si fajtore dhe që nuk e lë të jetojë.

”Këta nisin e shikojnë nënën në mënyrë komplekse dhe e shikon nënë si fajtore dhe që nuk e lë të jetojë, e shikon që jam i varur nga ty dhe dua të çlirohem, ai mund ta shprehë në mënyra të ndryshme. Në këto kushte ku futet në lojë patologjia, kalon në krizë. Unë nisem nga këto që ka thënë pasi ka kryer ngjarjen, ai mund të bënte edhe vetëvrasje dhe për këtë shtohen masat, por ai është jashtë realitetit, nuk është thjesht një çrregullim i momentit, por shumë më tepër se kaq, kemi të bëjmë me një sëmundje mendore të rëndë”, tha ai.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Eksperti i kriminalistikës: Urimi ka një sëmundje të rëndë, e shikoi nënën si fajtore që nuk e lë të jetojë