Disidenti
Lajme

E tepron Zeka: Mos të ishte NATO e Hovenier, policët e Njësisë Speciale ishin vra një nga një në veri

0Shares

Analisti Milaim Zeka, në një deklaratë në lidhje me situatën në veri, e ka ekzagjeruar pak.

Ai ka thënë se sikur mos të ishte NATO dhe ambasadori Hovenier, policët e Njësisë Speciale do të varheshin një nga një në veri.

“Forcat elitare të Serbisë me armët më moderne kanë qenë brenda territorit të Kosovës, në veriun e Kosovës dhe mos të kishte qenë NATO-ja në krye me ambasadorin e SHBA-së me kërcënu Vuçiqin, djemtë tonë të njësisë speciale ishin vra një nga një”, deklaroi mes tjerash Zeka në T7.

Kujtojmë se në situatën e tensionuar në veri pati sulm me armë ndaj Policisë.

Megjithatë, situata u qetësua pasi Qeveria vendosi ta pezullojë zbatimin e vendimit për reciprocitet, për 30 ditë.

Dënohen me nga dy vjet burgim tre të akuzuarit për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla

Disidenti.net

Policia bastis një shtëpi në veri, gjen uniforma policore e ushtarake dhe shok-bombë

Disidenti.net

Millosh Dimitrijeviçi nga Gorozhdevci kandidat për deputet në Serbi, ishte subvencionuar nga Gazmend Muhaxheri për të “pjekur raki’

Disidenti.net
Disidenti

E tepron Zeka: Mos të ishte NATO e Hovenier, policët e Njësisë Speciale ishin vra një nga një në veri