Disidenti
Sport

E pranon Gliha: Hysenin ma rekomandoi Qeqa Krelani

0Shares

Trajneri i Kosovës, Primoz Gliha ka deklaruar se ftesa për Muhamet Hysenin në kombëtare ka ardhur pas sugjerimeve të gazetares Qëndresa Krelanit

Këtë deklaratë, Gliha e bëri në konferencë për media para ndeshjes me Bjellorusinë të martën.

I pyetur nga KosovaPress nëse do të marr rekomandime nga gazetarët rreth formacionit për sfidën e nesërme, Gliha tha se pranon rekomandime nga të gjithë.

“Kjo është histori e vërtetë. Krelani ma rekomandoi muaje radhë Muhamet Hysenin. Unë e vëzhgova dhe ai kishte një kampionat fantastik. Kishte shënuar nëntë gola në 13 ndeshje dhe pse të mos e ftoj atë”, ka thënë Gliha.

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Disidenti.net

“Kam marr pasaportën e Shqipërisë, shpresoj të shkoj në Euro 2024” – Arbër Hoxha flet për mos ftesën nga Kosova

Disidenti.net

VIDEO: “Çmendet” presidenti i skuadrës turke, i nxin syrin arbitrit

Disidenti.net