Disidenti
Lajme

E dhimbshme: Ky është 72-vjeçari që vdiq në aksidentin e mbrëmshëm në Istog

0Shares

Një person ka humbur jetën në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në fshatin Dobrushë të Istogut.

Burime të IndeksOnline bëjne me dije se i ndjeri është një 72- vjeçar i kombësisë boshnjake, i familjes Hajdarpasiq nga Dobrusha.

Ndërsa, në gjendje të rëndë është drejtuesi i traktorit nga fshati Lluga.

Përkitazi me këtë aksident të rëndë është deklaruar edhe Policia e Kosovës.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Humb jetën një person, në aksident trafiku dhe lëndohen nёntё (9) tё tjerё

Ju informojmë se me datë 31 korrik 2023, rreth orës 22:40, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Dobrushё- Istog.
Nё vendin e ngjarjёs kanё dalё njёsitet kompetente tё Njesitit Rajonal tё Komunikacionit Rrugor (NJRKRR).
Nё kёtё aksident ishin tё involvuara, njё traktor dhe dy automjete, dyshohet se deri te aksidenti ka ardhё si pasojё e mos pёrshtatjёs sё shpejtёsisё dhe tejkalimit tё pasigurtё.
Nё vendin e ngjarjёs kanё arritur zjarrёfikёsit dhe autoambulanca, dhjetё (10) personat e pёrfshirё nё aksident janё dёrguar me autoambulancё dhe me automjete private nё Spitalin Rajonal nё Pejё, pёr tretman mjekёsor, aty nga mjekёt kujdestarё ёshtё konstatuar vdekja e njёrit nga personat e lënduar.
Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

E dhimbshme: Ky është 72-vjeçari që vdiq në aksidentin e mbrëmshëm në Istog