Disidenti
Lajme

E dhimbshme/ Dëshmitarët thonë se i biri 7-vjeçar lajmëroi familjarët për prindërit që i vdiqën në bjeshkë

0Shares

Dita e hënë ishte e kobshme për familjen Tofaj nga Juniku. Pronari i fabrikës “Juniku”, Mic Tofaj dhe bashkëshortja e tij u gjetën të vdekur në një shtëpi banimi në bjeshkët e Junikut, në rrethana akoma të paqarta. Policia tashmë ka nisur hetimet në koordinim me Prokurorinë, që njoftoi se janë disa pista hetimore për ta ndriçuar rastin, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu deklaroi zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi në një prononcim për Gazetën Sinjali.

“Jemi njoftuar nga Policia e Kosovës mesditën e sotme. Prokurori kujdestar i departamentit të krimeve rënda së bashku me Policinë e Kosovës menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes. Janë disa pista hetimore dhe po kryhen ekzaminimet e nevojshme”, ka thënë Nikqi për Sinjalin.

Vdekjen e çiftit e ka konfirmuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, teksa sipas informacioneve të para, Policia njoftoi dje se shakatar dyshohet të ketë qenë rryma.

“Sot rreth orës 11:30, stacioni policor në Junik është njoftuar se në Bjeshkët e Junikut dy persona kanë vdekur. Njësitet kompetente menjëherë janë nisur në atë drejtim bashkë me mjekun kujdestar. Me të arritur kanë hasur në dy viktima. Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar. Dyshohet se shkaktar ka qenë energjia elektrike”, kanë thënë nga Policia për Sinjalin.

Ndërkohë dëshmitarët kanë thënë për Klanin që ka qenë i biri shtatëvjeçar i çiftit që vdiq në Junik ai që i kishte njoftuar familjarët për rastin.

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’

Disidenti.net

Miratimi i rezolutës për Srebrenicën, këto janë vendet që votuan pro dhe kundër

Disidenti.net

Cirku i Vuçiqit në OKB, mbante flamurin serb dhe më pas sulmoi Gjermaninë

Disidenti.net