Disidenti
Lajme

E dhimbshme: Coronavirusi i merr jetën 21-vjeçares

Një 21 vjeçare ka humbur betejën me koronavirusin, pasi me ditë po trajtohej në Infektivë.

Një lajm të tillë e ka dhënë gazetarja e shëndetësisë, Jehona Zhitia.

Ajo ka thënë se po trajtohej tash e disa ditë për sëmundjen që ia shkaktoi infeksioni COVID-19, por që nuk arriti të mbijetojë.

Valbona ishte vajza e vetme e familjes Fejzullahu.

Ja njoftimi i plotë:

Virusi korona ia paska marr jeten edhe Valbona Fejzullahut 21 vjeç😔

Ajo qe sa dite luftoj me semundjen COVID 19, ne gjendje te rende ne mjekimin Intensiv ne QKUK.

Ndjeje dhimbje te madhe per familjen Fejzullahu e cila humbi vajzen e vetme Valbonen, ne moshe te re.

I shpreh ngushellime Nene Habibes e cila nuk u ndal asnje dite duke kerkuar ndihme per vajzen e semure, me kishte adrese per cdo nevoje qe kishte. Frikesohej se do ta humbte vajzen 😢

Valbone, na fal por shteti kaq beri per ty, te la te lidhur ne shtrat per disa vjet, derisa virusi tinzar ta morri jeten, ti ndali enderrat, familjes ua preu shpresat se ti do te sherohesh…

Valbone po me dhemb shpirti….me fal nuk pata mundesi te beje me shume per Ty

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

E dhimbshme: Coronavirusi i merr jetën 21-vjeçares