Disidenti
Lajme

Dyshohet se vodhi mbi 150 ‘Argeta’ në një market në Fushë Kosovë, bie në pranga një 38-vjeçar

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër dyqane, që po shkaktojnë ankth e pasiguri. Të dyshuarit shpesh herë arrijnë që të ikin nga duart e organeve të rendit, duke mos u arritur që të identifikohen nga Policia, por kështu nuk ndodhi dje në Fushë Kosovë, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se marketi ‘Viva Fly’ në rrugën ‘Dardania’ gjatë ditës së djeshme ka qenë cak i vjedhjes nga një person.

38-vjeçari i cili u zbulua, dyshohet se ka vjedhur mbi 150 pashteta të llojit ‘Argeta’ e të cilat kapin vlerën e rreth 160 eurove.

I dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për t’u intervistuar lidhur me rastin.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Vjedhje’.

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Dyshohet se vodhi mbi 150 ‘Argeta’ në një market në Fushë Kosovë, bie në pranga një 38-vjeçar