Disidenti
Lajme

Dy rrahje në Dubravë, bëhen llom të burgosurit

Dy rrahje kanë ndodhur në Burgun e Dubravës. Fillimisht u raportua se dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë në vuajtje të dënimit e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar, i cili po ashtu është në vuajtje të dënimit në Qendrën Korrektuese në Dubravë.

Viktimës iu është ofruar tretman mjekësor.

Një rast i ngjashëm është regjistruar në një pavion tjetër në po të njëjtin burg.

Dy të burgosur janë rrahur fort ndërmjet veti. Si pasojë njëri nga ta ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Për të dy rastet është njoftuar prokurori./Indeksonline/

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Dy rrahje në Dubravë, bëhen llom të burgosurit