Disidenti
Sport

Dukagjini në gjysmëfinale pas 25 vitesh, eliminon Drenicën nga Kupa

0Shares

Dukagjini i Klinës ka bërë një hap të madh në Kupën e Kosovës. Skuadra e Armend Dallkut siguroi biletën në gjysmëfinale, pasi eliminoi Drenicën duke e mposhtur 1-0.

Jeton Dushi realizoi golin e vetëm në minutën e 76-të.

Kjo është hera e parë pas më shumë se dy dekadash që Dukagjini arrinë në gjysmëfinale të Kupës.

Për herë të fundit, në vitin 1996 ekipi nga Klina ishte mposhtur në finale nga Flamurtari i Prishtinës.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Dukagjini në gjysmëfinale pas 25 vitesh, eliminon Drenicën nga Kupa