Disidenti
Lajme

Dubravë: Tentoi të fuste drogë në burg, oficerët e sekuestrojnë veturën e kompanisë

Sot në Qendrën Korrektuese të Dubravës është parandaluar futja e kontrabandës brenda kësaj qendre, raporton Gazeta Sinjali.

Njësiti i Inteligjencës së SHKK-së, në tunelin e hyrjes në Portën e Re të qendrës kanë lokalizuar veturën e kompanisë, e cila është e kontraktuar për servisimin e pajisjeve elektrike në SHKK.

Gjatë kontrollit, brenda pjesës së pasme të veturës (bagazh), në mënyrë të kamufluar është gjetur substancë e dyshuar narkotike.

Lidhur me rastin është njoftuar policia, ndërsa SHKK ka filluar hetimet për të zbuluar detaje të reja.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Dubravë: Tentoi të fuste drogë në burg, oficerët e sekuestrojnë veturën e kompanisë