Disidenti
Lajme

Djali kërcënon me armë babain në Istog

Mbrëmë në fshatin Dubovë e vogël të Istogut, një person ka kanosur me armë babain e tij, shkruan Gazeta Sinjali.

Sinjali nga burimet mëson se si dhe pse ka ndodhur ngjarja.

Fillimisht, babai i të dyshuarit është ankuar në Polici se është kanosur me armë nga djali i tij, ku pastaj i njëjti është larguar me një automjet në drejtim të panjohur. Sipas tij, kjo ka ndodhur si shkak i një mosmarrëveshje që kishin pasur mes vete.

Nga të njëjtat burime bëhet e ditur se i dyshuari më pas është paraqitur në stacion dhe me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë.

Sinjali mëson se rasti është iniciuar si “Kanosje”.

Parlamenti Evropian e voton rezolutën për Kosovën të prezentuar nga Von Cramon

Disidenti.net

Eurodeputeti katalunas bën thirrje që Kosova të njihet nga 5 shtetet e BE-së: Pavarësia është e pakthyeshme

Disidenti.net

Latifi kritikon Ramën për mbeturinat: Thua se nuk vjen nga Londra por nga Somalia – Shpendi do të duket yll

Disidenti.net
Disidenti

Djali kërcënon me armë babain në Istog