Disidenti
Botë

Djali i “El Chapo-s” u tradhtua nga krahu i djathtë i të atit, i dha ushtrisë meksikane vendndodhjen e Ovidio Guzman

0Shares

Djali i El Chapo thuhet se është tradhtuar nga një aleat i ngushtë i familjes, me krahun e djathtë të të atit që thuhet se u ka dhënë një vendndodhje sekrete zyrtarëve të ushtrisë.

Klipet audio të mbledhura nga një transmetim i dyshuar i radios u dëgjuan se u kishin dhënë vrasësve vendndodhjen e Ovidio Guzman, duke nënkuptuar se Mayo Zambada kishte dhënë vendndodhjen e tij.

Zambada, një bos droge meksikan me lidhje të ngushta me El Chapon, duket se ka hequr dorë nga djali i aleatit të tij të ngushtë në një regjistrim të fundit të publikuar disa ditë përpara arrestimit të Guzman më 5 janar për akuza të lidhura me drogën.

Anëtarët e kartelit Sinaloa thuhet se kanë shpërndarë skedarët audio, të cilët dyshohet se përmbajnë Zambada që dokumenton vendndodhjen e djalit të El Chapo.

Një zë në transkript mund të dëgjohet duke thënë: “Të gjithë duhet të shpejtojnë dreqin.

“Kam nevojë për një grup mbretëror. Ejani drejt nesh. Hyni përmes Tamarindo, dilni nga La Campana, drejt Jesus Maria.”

Arabia Saudite depoziton 5 miliard dollarë në bankën qendrore turke

Disidenti.net

Talebanët i futen biznesit, shndërrojnë bazat amerikane në zona ekonomike

Disidenti.net

Rrëzohet helikopteri në Kiev, vdes ministri i Brendshëm i Ukrainës dhe 15 persona të tjerë

Disidenti.net
Disidenti

Djali i “El Chapo-s” u tradhtua nga krahu i djathtë i të atit, i dha ushtrisë meksikane vendndodhjen e Ovidio Guzman