Disidenti
Sport

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evropës

0Shares

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është shpallur kampione europiane, në garat që po mbahen në Lisbonë të Portugalisë.

Kraniqi shpallet Kampione e Evropës për kategorinë -48kg.

Në finalen që u zhvillua në Portugali, fitoi pa luftë sepse kundërshtarja ukrainase Daria Bilodid, nuk u paraqit për shkak të lëndimit.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evropës