Disidenti
Lajme

Deputetje e Vetëvendosjes-opozitës: Jo, juve që në kurriz të popullit u bëtë milionera nuk ju besojnë qytetarët

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, i është përgjigjur akuzave të fundit të opozitës në adresë të Qeverisë Kurti.

Mulhaxha Kollçaku, përme një postimi në Facebook, ka akuzuar partitë opozitare që dikur ishin në pushtet, për instalimin e nepotizimit, krimit dhe korrupsionit institucional.

Ajo ka thënë se opozitës aktuale nuk i besojnë qytetarët.

“Jo juve, që përvetësuat dhe privatizuat gjithë pronat publike me vlerë, e që në kurriz të popullit u bëtë milionera. Jo juve, që në emër të afrimit me perëndimin, u afruat shumë më shumë me lindjen. Jo juve, që nuk ngurruat me dalë me ide për shkëmbim territoresh, sikur të bëhej fjalë për bahçe të babës. Jo juve që keqpërdorët e falët milionat e taksapaguesve tanë, e dosjet për këtë u mbajtën në sirtar nga miqtë tuaj prokurorë e gjyqtarë dhe nuk dhatë asnjëherë përgjegjësi për këtë”, ka shkruar Mulhaxha Kollçaku.

Postimi i plotë i deputetes:

900 mijë euro i morën pa shkuar në punë, kush janë personat që i gjeti auditori?

Disidenti.net

“Kosova e pagoi me gjak lirinë”, fjalimi i fuqishëm i Mandl në Parlamentin Evropian

Disidenti.net

Matoshi: Avdullah Hoti ka qenë kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave

Disidenti.net
Disidenti

Deputetje e Vetëvendosjes-opozitës: Jo, juve që në kurriz të popullit u bëtë milionera nuk ju besojnë qytetarët