Disidenti
Lajme

Delegacioni amerikan mbledh krerët e opozitës në rezidencë të ambasadorit

Delegacioni amerikan me Ndihmëssekretarja e Shtetit për Europë dhe Euroazi, Karen Donfried, së bashku me Emisarin e Shtëpisë së Bardhë për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, kanë mbledhur liderët e opozitës së bashku në një takim tek rezidenca e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier.

Gazeta Express mëson nga burime të veta se pas përfundimit të takimit me Presidenten dhe Kryeministrin, Donfrien i ka mbledhur të gjithë krerët e opozitës në një darkë.

Lumir Abdixhiku, Ramush Haradinaj dhe Memli Krasniqi janë të ftuar në këtë takim.

Ndryshe, Donfried në takimet me liderët e institucioneve bëri të ditur se vazhdimi i dialogut me Serbisë është i rëndësisë së madhe pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën.

Pas përfundimi të vizitës në Kosovë, Donfried do të udhëtojë edhe në shtetet tjera të Ballkanit Perëndimor.

“Më preku thellë në shpirt, ike shumë herët”, postimi prekës i familjarit të 30-vjeçarit që humbi jetën pas aksidentit në Skenderaj

Disidenti.net

Grenell: Pasoja të rënda nëse Kurti deri të premten nuk u përmbahet angazhimeve që ka marrë

Disidenti.net

Mustafa: E prishëm koalicionin me VV për ta evituar konfrontimin me SHBA, ata e sollën Kurtin në pushtet

Disidenti.net
Disidenti

Delegacioni amerikan mbledh krerët e opozitës në rezidencë të ambasadorit