Disidenti
Lajme

Delegacioni amerikan mbledh krerët e opozitës në rezidencë të ambasadorit

Delegacioni amerikan me Ndihmëssekretarja e Shtetit për Europë dhe Euroazi, Karen Donfried, së bashku me Emisarin e Shtëpisë së Bardhë për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, kanë mbledhur liderët e opozitës së bashku në një takim tek rezidenca e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier.

Gazeta Express mëson nga burime të veta se pas përfundimit të takimit me Presidenten dhe Kryeministrin, Donfrien i ka mbledhur të gjithë krerët e opozitës në një darkë.

Lumir Abdixhiku, Ramush Haradinaj dhe Memli Krasniqi janë të ftuar në këtë takim.

Ndryshe, Donfried në takimet me liderët e institucioneve bëri të ditur se vazhdimi i dialogut me Serbisë është i rëndësisë së madhe pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën.

Pas përfundimi të vizitës në Kosovë, Donfried do të udhëtojë edhe në shtetet tjera të Ballkanit Perëndimor.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Delegacioni amerikan mbledh krerët e opozitës në rezidencë të ambasadorit