Disidenti
Lajme

Çonu se s’paska send këtu: Konjufca ndërpren seancën e Trustit i nervozuar me mungesën e kuorumit

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka ndërprerë papritmas seancë e Kuvendit, duke qenë se nuk kishte kuorum për të vazhduar seanca. Ikja e shpejtë e tij nga seanca, na e kujtoi fjalinë e famshme që thuhej se e kishte thënë Agim Veliu dikur: “Çonu se s’paska send këtu”.

“E ndërprejmë seancën, vazhdojmë nesër në orën 10:00”, tha Konjufca.

Kujtojmë se në rend dite, sot ishte edhe Projektligji për tërheqjen e 30% të kursimeve nga Trusti.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, ka kritikuar deputetët që nuk po i votojnë Projektligjet që janë në rend dite, duke ua bërë me dije se ‘kështu s’ka as Trust’.

“A e ndërprejmë seancën krejt se nuk ka kuptim kështu, çfarë Trusti. S’ka Trust çfarë Trusti, ose funksionon Kuvendi ose nuk funksionon. Pe ndërprej vëlla edhe ditën e mirë. Ja nuk ka kështu. Veç edhe këtë projektligj e votojmë edhe shkojmë kah shpia, ecim”, tha ai./Periskopi

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

Çonu se s’paska send këtu: Konjufca ndërpren seancën e Trustit i nervozuar me mungesën e kuorumit