Disidenti
Lajme

“Çka nëse e sheh në rrugë”, babai i Rizës flet pas lirimit të Sekiraqës: Shohim se si do të zhvillohet – mirë jo

0Shares

Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, ka ka folur pas lirimit nga paraburgimi të Enver Sekiraqës.

Ai ka thënë se pret që Sekiraqa ta merr dënimin e merituar.

“Pres që ta merr dënimin e merituar. Ai është dënuar dy herë, besoj edhe kjo gjykatë do ta dënojë. Kryekrimineli duhet ta merr dënimin maksimal, që ma kurrë kurrkush të mos guxojë ta ngrisë dorën mbi policinë”, tha ai në Klan Kosova.

Riza është pyetur se si do të veprojë nëse do ta takojë rastësisht në rrugë Enver Sekiraqën.

“Nëse e takoj në rrugë – shohim se si do të zhvillohet – mirë jo”, tha Riza.

Sekiraqa ditë më parë është liruar nga masa e paraburgimit, ai tash duhet të paraqitet vetëm një herë në javë në polici.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net