Disidenti
Lajme

Buzhala porosit veteranët: Mos e shani Policinë e Kosovës si Xhelali dhe Albini dikur! Qetë! Qetë! Qetë!

0Shares

Gaetari Berat Buzhala porosit protestuesit që të jentë të qetë dhe mos të sulmojnë Policinë e Kosovës. Ai ka thënë se Xhelali dhe Albini nuk e dojne kete vend, nuk e kane deshte kurre dhe kurre nuk do ta dojne.

Madje Buzhala ka shtuar se ata e kanë gjuajtur me gurë Policinë e Kosovës, prandaj ju mos u bëni si ata, mos e sulmoni Policinë e Kosovës.

Ja postimi i Buzhalës në Facebook:

Te dashtun veterane:
– Xhelali dhe Albini nuk e dojne kete vend, nuk e kane deshte kurre dhe kurre nuk do ta dojne. Keta iken ju rezistuat. Keta sot po ju sulmojne, po ju ofendojne, po tallen me juve dhe me krejt neve, mirepo pergjigja e vetme normale ne kete situata eshte PROTESTA PAQESORE.
– Albini i ka rrehe policet e Kosoves, i ka dhunu institucionet, sepse kurre nuk e ka deshte kete vend. Edhe sot e kesaj dite po punon me te njejten energji (negative).
– Mirepo ju sot nuk duhet me e imitu sjelljet e keqija, pa marre parasysh situaten.
Qete.
Qete.
Qete.
Jo dhune ndaj policeve dhe institucioneve.

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

Buzhala porosit veteranët: Mos e shani Policinë e Kosovës si Xhelali dhe Albini dikur! Qetë! Qetë! Qetë!