Disidenti
Lajme

Bushati: S’e kam parë kurrë më keq Albinin, u shtir miqësor me Edi Ramën që do ta minojë

Gazetari i njohur nga Shqipëria, Andi Bushati nuk u ka besuar fjalëve të kryeministrit Edi Rama se marrëdhëniet e tij me kryeministrin kosovar, Albin Kurti, janë të mira. Analisti nga Tirana, Bushati ka shkruar se asnjë herë se ka parë me keq Kurtin se sa në konferencën e përbashkët me kryeminstrin shqiptar Rama.

Sipas Bushatit, kjo  gjendje e kryeminstrit Albin Kurti vjen pasi kryeministri kosovar e di që Edi Rama do ‘‘lëvizë çdo gurë për të minuar’’ politikisht Albin Kurtin dhe qeverinë e udhëhequr nga ai.

Postimi i plotë i Andi Bushatit:

 

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Bushati: S’e kam parë kurrë më keq Albinin, u shtir miqësor me Edi Ramën që do ta minojë