Disidenti
Lajme

Burri rrah bashkëshorten në Istog, e bën për spital

Një burrë është arrestuar dje në fshatin Prigodë të Istogut, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, raporton Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali rastin e ka raportuar në Polici viktima e cila ka deklaruar se është sulmuar nga burri i saj. Me të marrë informacionin, një patrullë policore ka dalë në vend të ngjarjes, ku më pas viktima është dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare për tretman mjekësor dhe më pas është intervistuar.

Pas intervistimit të palëve, prokurori kujdestar ka urdhëruar që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit për 48 orë.

Kolegu dhe shoku i ngushtë i mjekut që vdiq: S’ishte koha të largohesh shoku im, kishim plane të mëdha

Disidenti.net

Ky është mjeku nga Gjakova që vdiq 6 ditë pasi u aksidentua rëndë në kryerje të detyrës

Disidenti.net

Sondazhi i institutit amerikan: Kurti politikani më i besueshëm në Kosovë, Osmani e dyta

Disidenti.net
Disidenti

Burri rrah bashkëshorten në Istog, e bën për spital