Disidenti
Lajme

Berat Buzhala reagon pas pezullimit të licencës së Klan Kosovës, fton gazetarët të futen në grevë

0Shares

Gazetari dhe drejtori i Nacionales, Berat Buzhala, ka reaguar pas vendimit të ARBK-së për refuzimin e ankesës së pezullimit të certifikatës së biznesit të Klan Kosovës.

Buzhalla tha se qeveria ka marrë vendim përfundimtar për mbylljen e Klan Kosovës, teksa ftoi të gjithë gazetarët që të solidarizohen me Klanin.

“Ky është një test i vërtetë dhe serioz i demokracisë dhe medias së lirë. Nuk mund t’i nënshtrohemi më mentalitetit të Dejona Mihalit. Një grevë e përgjithshme e mediave të pavarura dhe gazetarëve është e garantuar”, tha Buzhala.

Kujtojmë se sot,. Komisioni i Ankesave në ARBK e ka refuzuar ankesën e Klan Kosovës për pezullimin e certifikatës së biznesit.

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net

Po kthehej nga Gjermania, 28-vjeçari kosovar arrestohet në Serbi

Disidenti.net
Disidenti

Berat Buzhala reagon pas pezullimit të licencës së Klan Kosovës, fton gazetarët të futen në grevë