Disidenti
Lajme

Bekë Berisha reagon për 23 vjeçaren e cila po trajtohet në QKUK pasi u lëndua nga kulmi i komunës

0Shares

23 vjeçarja që u lëndua të enjten për shkak rënies së çatisë së Komunës së Re të Prishtinës, i është nënshtruar mbrëmë një operacioni, ndërkohë trajtimi i saj është duke vazhduar në Mjekimin Intenziv Qendror.

Ndaj këtij lajmi ka reaguar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha.

Berisha i ka uruar shërim të shpejtë Elzës.

E lënduara është Elza Ujkani, motra e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani.

Vetë deputetja me anë të një postimi në “Facebook”, ka kërkuar lutje për motrën e saj.

“Sot, ditë e xhuma! Lutemi për ty, Elza”, shkroi ajo.

Detaje mbi gjendjen e saj sot për Insajderin ka dhënë shefi i këtij reparti, Shaqir Uka.

Trajtimi i saj është bërë në gjendje të fjetur, momentalisht thotë se gjendja e saj relativisht është stabile.

“Pacientja që i referoheni pas kryrjes së ekzaminimeve ajo është dashur që t’i nënshtrohet një intervenimi kirurgjik në orët e mbrëmjes nga ekipa e mjekëve neurokirurg për shkak të lëndimeve që ka pësuar në regjionin e kokës. Pas intervenimit kirurgjik, pacientja ndodhet në Mjekimin Intenziv ku edhe më tutje do të marrë tretmanin”, ka thënë ai.

“Gjendja e saj është relativisht stabile për momentin këto parametrat vital edhe pse lëndimet janë serioze. Pacientatja është flejtur nën ndikimin e bararërave”, ka deklaruar ai për Insajderin

Theksojmë se si pasojë e erërat e forta është demoluar kulmi i Komunës së re të Prishtinës, duke e hedhur tërësisht në tokë. Kryetari i komunës, Përparim Rama ka kërkuar hetim të rastit.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net