Disidenti
Lajme

Bekë Berisha ia kujton Sveçlës deklaratat për oligarkët: Pse s’po i arrestoni tash ata a naj komandant a, po veç milicët e vogël

Po mbahet mbledhja e komisionit për Siguri, ku deputeti Bekë Berisha ka pyetur ministrin Xhelal Sveçla pse nuk po arrestojnë njerëz të pozitave në polici, por zyrtarët policorë, të përfshirë në krim e korrupsion.

‘’U arrestun 100 policë, si fitore e madhe po më del, ajo por në fakt nuk dul kurgjo prej asaj’’, tha Berisha.

‘’A ish daasht me dhanë dorëheqje dikush për këto arrestime, apo duhet me lanë vet qashtu. Nuk po shohim që e keni arrestu naj qesi oligarku, a komandanti të policisë. Pse spo i arrestoni ata, po milicët e vogël’’, tha ai.

E Sveçla ia ktheu se ”policia duhet të bëjë maksimumin e tyre, edhe nëse ndonjë hallkë tjetër ka tendencë për të dështuar, hapësirën për të manovruar do ta ketë më të vogël. Mos me na ndodh që të kemi fakte të padiskutueshme për dikë që është i përfshirë në krim. Kjo luftë nuk është vetëm e policëve e neve, por e githë shoqërisë’’.

‘Unë besoj në institucionin e dorëheqjes, Por besoj edhe në atë të llogaridhënies. Edhe çfarë ka ndodh në këtë rast por edhe çka ndodh në raste tjera është proces vlerësimeve, dhe ju garantoj se çdo lëshim që ka ndodh, do të marrin përgjigjen e merituar. Por këtë përgjigje nuk duam ta bëjmë me nxitim.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Bekë Berisha ia kujton Sveçlës deklaratat për oligarkët: Pse s’po i arrestoni tash ata a naj komandant a, po veç milicët e vogël