Disidenti
Lajme

Bahtiri argëton popullatën me llaf: Me Radojçiqin jena sha me nanë

Ish-kryetari i Mitrovicës së Jugut dhe anëtari i Vetëvendosjes, ka thënë se ishin sharë me njërin nga figurat më kryesore të komunitetit serb të Kosovës, Milan Radojçiq.

I ftuar në Kanal 10, Bahtiri ka rrëfyer se me Radojçiq ishin sharë, por, që e ndaluan disa gazetarë që situata të mos eskalojë më shumë.

“Ju e dini shumë mirë që jemi sha me nënë, dhe unë kam shku drejt tij, gazetarët që ka qenë prezentë në urën e Ibrit, më kanë kapë dhe nuk më kanë lënë me shku te ai. Ai e din shqipen shumë mirë, por jemi sha në gjuhën serbo-kroate. Hyra brenda, dhe ka kërkuar pasi AKR-ja atë kohë i ka psë marrëveshje katër ministri, ka kërkuar nga unë, se isha zv/president që Listës Serbe t’i japin ministrinë e Bujqqësisë, dhe unë i kam thënë a e dini që kjo punë nuk bëhet.” – tha Bahtiri.

‘Asociacion i maleve të Sharrit, të Lumit Lepenc’, ‘A je mirë çka po flet?’ – Përplasen Kurti e Abdixhiku

Disidenti.net

Kurti tregon gjashtë kushtet për ta pranuar Asociacionin

Disidenti.net

Gashi i ashpër me Kurtin: Në këtë vend kanë vdek njerëz me iniciativën tënde, tash po ia ndryshon emrin Zajednicës

Disidenti.net
Disidenti

Bahtiri argëton popullatën me llaf: Me Radojçiqin jena sha me nanë