Disidenti
Lajme

Arrihet marrëveshja: Kosova e Bosnja ia heqin vizat njëra-tjetrës

Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina kanë arritur marrëveshje për të udhëtuar pa viza, si pjesë e marrëveshjeve të vendeve të Ballkani Perëndimor që kanë arritur në Procesin e Berlinit.

Këtë e bëri të ditur ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, e cila po ashtu njoftoi se vendet do të njohin diplomat.

“Më preku thellë në shpirt, ike shumë herët”, postimi prekës i familjarit të 30-vjeçarit që humbi jetën pas aksidentit në Skenderaj

Disidenti.net

Grenell: Pasoja të rënda nëse Kurti deri të premten nuk u përmbahet angazhimeve që ka marrë

Disidenti.net

Mustafa: E prishëm koalicionin me VV për ta evituar konfrontimin me SHBA, ata e sollën Kurtin në pushtet

Disidenti.net
Disidenti

Arrihet marrëveshja: Kosova e Bosnja ia heqin vizat njëra-tjetrës