Disidenti
Lajme

Arrestohet furrxhiu shqiptar, bashkë me bukët shiste dhe drogë

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali për trafik droge. Sipas mediave italiane, 35-vjeçari, që figuronte si pronar i një furre buke në Gjenova, kishte zgjedhur që të shiste edhe lëndë narkotike bashkë me bukët.

Gjatë kontrollit në biznesin e tij u gjetën disa kilogram hashash, të fshehura brenda magazinës ngjitur me furrën e bukës.

Për më tepër, në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur 9 mijë euro cash, që besohet se janë të ardhura nga shitja e drogës.

Shqiptari është arrestuar dhe është në pritje të seancës së menjëhershme të verifikimit.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Arrestohet furrxhiu shqiptar, bashkë me bukët shiste dhe drogë