Disidenti
Lajme

Arnold Schwarzenegger “përvesh” mëngët, merr lopatën dhe mbush gropën në lagjen e tij

0Shares

Me lopatë dhe beton, aktori dhe ish-guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger ka mbushur një gropë në një rrugë në lagjen e tij, në zonën e Brentwood. Pamjet i ka bërë nxjerrë vetë Schwarzenegger teksa ka publikuar video në Twitter gjatë riparimit të rrugës.

“Sot, pasi e gjithë lagjja është mërzitur për këtë gropë gjigante që po shkatërron makinat dhe biçikletat për javë të tëra, unë dola me ekipin tim dhe e rregullova atë. Unë gjithmonë them, të mos ankohemi, të bëjmë diçka për këtë. Ja ku shkoni”, shkruan ai në rrjetin social.

Fqinjët dhe kalimtarë falenderuan Schwarzenegger për përpjekjet e tij.

Daniel Ketchell, një zëdhënës i Schwarzenegger, tha se banorët e Brentwood bënë kërkesa të përsëritura për riparime pasi stuhitë e dimrit hapën gropa dhe çarje në rrugët lokale.

Kryebashkiaku Karen Bass njoftoi javën e kaluar një plan për të trajtuar atë që ajo e quajti një numër të paprecedentë të rrugëve të dëmtuara në të gjithë qytetin.

Që nga 30 dhjetori, Los Anxhelosi ka marrë 19,692 kërkesa shërbimi për riparime, dhe që nga 6 prilli, ekuipazhet kishin mbushur të paktën 17,549 gropa, thanë zyrtarët.

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net

“Atë që e deshi ia mori jetën, pasnesër do ta festonte ditëlindjen”, mes lotëve flet familjarja e gruas së vrarë në Pejë (VIDEO)

Disidenti.net

“Ka qenë narkoman”, vëllai i gruas së vrarë tregon detaje të reja

Disidenti.net