Disidenti
Lajme

“Arma është për burra”, deklarata skandaloze e avokatit të Kobrës

Dibran Hoxha i njohur ndryshe si “Kobra” ishte dënuar tre herë për veprën e njëjtë penale “Armëmbajtje pa leje”.

Në vitin 2009, Kobra u dënua 1 mijë euro, në vitin 2012 gjykata nuk e kishte rritur dënimin me gjobë, përkundrazi gjoba u zbritë në 850 euro.

Ndërsa për të tretën herë, në vitin 2013 Kobra u dënua për ‘armëmbajtje pa leje” me 800 euro.

Avokati i Kobrës, Nexhat Elshani e arsyetoi mbajtjen e armës me arsyetimin se “arma është për burra”

“Kobra” vrau të riun nga Kukësi për 350 euro/ Publikohen fakte të reja! Dy të mbijetuarit tregojnë si ndodhi krimi: Na qëlloi me armë ende pa u nisur makina

“Është një thënjë popullore që arma është për burra edhe mbajtësi I armës paraprakisht e dinë që e ka përgjegjësi dhe në momentin kur t’I zihet edhe përgjigjet. Dhe është përgjigjur dhe në atë mëmyrë dënimin ia ka shqiptu gjykata”, ka thënë Elshani për Betimi për Drejtësi.

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

“Arma është për burra”, deklarata skandaloze e avokatit të Kobrës