Disidenti
Lajme

Albin Kurti: Sa më shpejt ta zgjedhim Vjosa Osmanin presidente, aq më mirë do të jetë

0Shares

Albin Kurti, pasi u zgjodh për here të dytë kryeministër i vendit ka folur për pozitën e presidentit.


Ai ka thënë se Vjosa Osmani duhet të jetë presidente e vendit.

“Sa më shpejt ta zgjedhim Vjosa Osmanin aq më mirë do të jetë. Në seancën e radhës të bëhemi bashkë dhe pas zëvendësimit të deputetëve që u bën ministra të kalojmë te zgjedhja e presidentit. Jeta politike e znj.Osmani, dinjiteti që ka përfaqësuar te qytetarët dhe mbi 300 mijë votat e qytetarëve, e kanë paraqitur para pozitës e opozitës, para të gjithë deputetëve dhe neve qeverisë se Vjosa Osmani duhet të jetë presidente e re e Republikes së Kosovës”, ka thënë Kurti, shkruan Reporteri.net.

Ai më tej ka thënë se sonte do ta marrë zyrtarisht pozitën e kryeministrit, pasi siç tha nuk ka kohë për të humbur.

Kurti më tej tha se do të jetë bashkëpunues me opozitën për disa tema, e ku përmendi dialogun me Serbinë.

Avokati Halilaj, ka një mesazh për familjen e heroit Bunjaku: Mos i pranoni për ngushëllim ata që e mbajtën në zyrë Milan Radoiçiqin

Disidenti.net

Avokati Asdren Hoxha tensionohet kur pyetet se a është mbrojtës i të dyshuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Disidenti.net

Historiani shqiptar: Banjska e Mitrovicës ishte vendbanim shqiptar

Disidenti.net
Disidenti

Albin Kurti: Sa më shpejt ta zgjedhim Vjosa Osmanin presidente, aq më mirë do të jetë