Disidenti
Lajme

Albin Kurti doli nga banesa në shtëpi për siguri, ia kërkoi Policia

Kryeministri Albin Kurti e ka ndërruar vendbanimin. Raportohet se është shpërngulur në një shtëpi në lagjen ‘Taslixhe’ në Prishtinë, pronar i së cilës është Blerim Zagragja

E vendimi për ndërrim të vendbanimit e zgjerimi i tij pas marrjes së pozitës së kryeministrit, u komentua e kritikua nga oponentët politik e nga partia u tha se u bë për arsyeje sigurie.

Portali ‘Syri Kosova‘, me burime të tij raporton se Kryeministri Kurti, vendimin për të ndërruar vendbanim nuk është se e bëri me vetëdëshirë.

Kjo pasi ai me të kuptuar se mund të jetë kryeministër i vendit, ishte sugjeruar nga Policia e Kosovës që të ndërroi lokacion, shkaku i sigurisë.

“Kurti nga marrja e rekomandimeve nga personeli i PK-së dhe bazuar në protokollin e sigurisë është vendosur në një hapësirë të re të banimit më shumë se 2 muaj”, shkruan Syri Kosova.

Njohësi i çështjeve të sigurisë në vend, Drizan Shala, tha për këtë medium se në rastin e Kurtit është respektuar protokolli i sigurisë.

Sipas tij, sigurimi i një personaliteti në banim kolektiv është tejet i vështirë.

Skandaloze prindërit shesin 5000 euro fëmijën në barkun e nënës, babai bën pazaret

Disidenti.net

Paralajmërimi i Baton Haxhiut: Pas Asociacionit, vjen diçka më e rëndë për Kosovën

Disidenti.net

FSK-ja niset drejt Turqisë, vjen reagimi nga Kurti: Përmend takimin që kishte me Erdoganin para tri dite

Disidenti.net
Disidenti

Albin Kurti doli nga banesa në shtëpi për siguri, ia kërkoi Policia