Disidenti
Lajme

Alarmon Kusari: Deri më 10 gusht Klan Kosovës mund t’i vendoset shiriti

0Shares

Juristja e së drejtës së mediave, Flutura Kusari, ka ngritur edhe një herë shqetësimin për çështjen e Klan Kosovës.

Kusari tashmë në T7, ka përmendur opsionin më të keq të mundshëm, duke alarmuar se deri më 10 gusht, Klan Kosovës mund t’i ndërpritet transmetimi.

”Ajo që mund të ndodh është që Klan Kosova ta atakojë atë vendim në gjykatë në dy forma një përmes padisë dhe një përmes një mase të sigurisë”.

”Nëse përgjigja e gjykatës është negative, po paragjykoj, skenari më i keq atëherë nuk do të befasohesha nëse deri më datën 5, 10 gusht të shohim një shirit rreth zyreve të Klanit dhe Klani nuk guxon me operu”.

Kujtojmë që plotë herë, Kusari, rastin e Klan Kosovës e ka cilësuar si sulm ndaj mediave, teksa ka folur për klimën që është krijuar kundër gazetarëve.

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

Alarmon Kusari: Deri më 10 gusht Klan Kosovës mund t’i vendoset shiriti