Disidenti
Botë

Aktorja iraniane heq shaminë: Ndoshta ky do të jetë postimi im i fundit

0Shares

Dy aktore të njohura janë arrestuar në Iran. Hengameh Ghasiani dhe Katajun Riahi u morën në paraburgim pasi hoqën shamitë e tyre në publik. Kështu raportoi media shtetërore iraniane.

52 vjeçarja Ghasiani ka publikuar një video në Instagram të shtunën mbrëma në të cilën shihet duke hequr shaminë, transmeotn Indeksonline.

“Ndoshta ky do të jetë postimi im i fundit” ka shkruar ajo.

“Çfarëdo që të ndodhë me mua, duhet ta dini se unë do të qëndroj me popullin iranian deri në frymën time të fundit”. Javën e kaluar ajo e përshkroi qeverinë iraniane si një “vrasës të fëmijëve” dhe i akuzoi ata për “vrasjen” e më shumë se 50 fëmijëve.

Arabia Saudite depoziton 5 miliard dollarë në bankën qendrore turke

Disidenti.net

Talebanët i futen biznesit, shndërrojnë bazat amerikane në zona ekonomike

Disidenti.net

Rrëzohet helikopteri në Kiev, vdes ministri i Brendshëm i Ukrainës dhe 15 persona të tjerë

Disidenti.net
Disidenti

Aktorja iraniane heq shaminë: Ndoshta ky do të jetë postimi im i fundit