Disidenti
Lajme

Abdixhiku kafen e mëngjesit e pinë me Ramën

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku këtë mëngjes është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Abdixhiku me anë të një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova dhe Shqipëria kanë të ardhme të mirë kur trajtojnë hapur cdo temë, njofton Klankosova.tv.

“Kafen e mëngjesit e pimë bashkë në Prishtinë; afër Sheshit Skenderbeu. Kosova dhe Shqipëria kanë të ardhme të mirë kur trajtojnë hapur e afër çdo temë e rrugëtim”, ka shkruar Abdixhiku në rrjetin social Facebook.

Ndryshe, në këto momente është duke u mbajtur mbledhja e dy qeverive.

Thaçi: VV ia paska mësy kapjen e Këshillit Drejtues të UP-së, epsh pushteti

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi: Frikohem se VV do ta përkeqësojë arsimin në Kosovë, se për që e reformon jo

Disidenti.net

Gjinovci: Urime Kryeministrit kapjen e institucioneve arsimore

Disidenti.net
Disidenti

Abdixhiku kafen e mëngjesit e pinë me Ramën