Disidenti
Lajme

99% aprovohet, politikani i CDU-së optimist në miratimin e njohjes së patent shoferëve të Kosovës nga Gjermania

Politikani shqiptar në Gjermani, Besnik Kelmendi i cili është edhe anëtar i CDU-së në qytetin Essen, është optimist në miratimin e njohjes së patent shoferëve të Kosovës nga Gjermania.

Çështja e patent shoferëve është futur në rend dite për seancën e ardhshme të Bundesratit, e cila do të mbahet më 11 shkurt 2022.

Në një prononcim për Indeksonline, Kelmendi thotë se deri më tani çdo gjë është pozitive. Ai u shpreh optimist sa i përket miratimit, që sipas tij 99% kalon.

“Krejt punët janë duke u kryer, po të mos ishte drafti pozitiv nuk do të arrinte të hyjë as në rendin e ditës. Kjo është thuaja finale, para se të bëheshin pajtimet paraprake nuk kish ardh deri këtu hiç, kjo është një punë shumë e gjatë, ka vite. Unë në këtë grupin punues jam nga 2018, dhe është një punë e madhe. Besoj që do kalojë. Optimist jam shumë, dmth 99% kjo është vetëm punë e kryer. Është diçka thuaja e mbyllur, vetëm kërkohen shumica e votave“, u shpreh Kelmendi.

Kjo marrëveshje kosovarëve ua lehtëson punën, jetën dhe kryerjen e aktiviteteve në Gjermani, pasi që një numër i madh i qytetarëve të Kosovës janë gjobitur nga autoritetet vendase në mungesë të kësaj marrëveshje.

“Më preku thellë në shpirt, ike shumë herët”, postimi prekës i familjarit të 30-vjeçarit që humbi jetën pas aksidentit në Skenderaj

Disidenti.net

Grenell: Pasoja të rënda nëse Kurti deri të premten nuk u përmbahet angazhimeve që ka marrë

Disidenti.net

Mustafa: E prishëm koalicionin me VV për ta evituar konfrontimin me SHBA, ata e sollën Kurtin në pushtet

Disidenti.net
Disidenti

99% aprovohet, politikani i CDU-së optimist në miratimin e njohjes së patent shoferëve të Kosovës nga Gjermania