Disidenti
Lajme

74-vjeçarja që jeton e vetme, rrymën s’e përdorë, me autobus shkon e merr pensionin dhe blen harxh

0Shares

Kumrije Kryeziu, 74 vjeçare nga fshati Sllovi i komunës së Lipjanit, ka qenë pjesë e emisionit të radhës ‘’Za me Kaltërinen’’, i cili transmetohet çdo të shtunë, prej orës 21:10 në Televizionin 7.

Përgjatë vizitës në shtëpinë e saj, ajo ka rrëfyer se si ka ndodhur të mbesë krejtësisht e vetme, si ia del të kryejë obligimet ditore e të kujdeset për veten, përkundër faktit që kohë pas kohe ndihmohet nga familjarë të largët, qoftë me ushqime e gjësende tjera.

Ndiqeni storien:

 

 

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

74-vjeçarja që jeton e vetme, rrymën s’e përdorë, me autobus shkon e merr pensionin dhe blen harxh