Disidenti
Sport

“70-30 ndarja e fitimeve”, Usyk i pranon të gjitha kushtet e Furyt për tu ndeshur me të

Kampioni i botës në peshat e rënda, Oleksandr Usyk ka pranuar të gjitha kushtet që i ka propozuar Tyson Fury dhe meçi pritet të ndodh gjatë këtij viti.

Fury i kishte kërkuar boksierit ukrainas që fitimet t’i ndanin 70 me 30 në rast të ndonjë meçi.

Edhe pse duke parë dallimin e madh, shumë ekspert e quajtën të pamundur luftën mes dy kampionëve. Por, para pak minutave Usyk e pranon ofertën duke e quajtur Furyn si “të pangopur”.

Nuk dihet se në cilin muaj do të ndodh ky meç, por ajo që dihet tashmë është që dy boksierët kanë arritur marrëveshje

Ndër prioritetet e Real Madridit në verë, transferimi i sulmuesit të Arsenalit

Disidenti.net

Jakaj për boksierin serb që e rrahu: I tregova se kush jemi duke e kthyer në Beograd me sy të ënjtur

Disidenti.net

Ylli i Real Madridit vazhdon me zanatin e vjetër, bën iftar me tri hurme

Disidenti.net
Disidenti

“70-30 ndarja e fitimeve”, Usyk i pranon të gjitha kushtet e Furyt për tu ndeshur me të