Disidenti
Sport

BENZEMA ia siguron tre pikë Real Madridit

0Shares

Skuadra e Real Madridit ka shënuar fitore të vështirë ndaj Elches në xhiron e 27-të të La Ligas.

Ekipi i menaxhuar nga Zinedine Zidane arriti fitore në fund të ndeshjes me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Golin e parë e shënuan mysafirët me anë të Calvos në minutën e 61’të.

Rezultatin e barazoi, Karim Benzema në minutën e 73’të.

Kur të gjithë menduan se ndeshja do të mbyllet me barazim, në skenë doli Benzema – i cili me golin e tij të dytë ia siguron tri pikë të mëdha klubit madrilen.

Me këtë fitore, Real Madrid ngritët në pozitën e dytë me 57 pikë, një më shumë se vendi i tretë, Barcelona (56).

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

BENZEMA ia siguron tre pikë Real Madridit