Disidenti
Lajme

Votat e para: Prin bindshëm Lumir Abdixhiku

Në 30 votat e para duket se po prin Lumir Abdixhiku për të marrë timonin e partisë më të vjetër parlamentare në Kosovë, LDK-së.

Një burim i një gazetarit të Kanal 10 ka treguar që në 30 votat e para po prin bindshëm kandidati Abdixhiku, përcjell Periskopi.

Në vend të dytë ishte  z.Lutfi Haziri ndërsa në vend të tretë ishte z.Besjan Mustafa.

LDK i ka 335 delegatë dhe nëse asnjëri prej kandidatëve nuk merr më shumë se 50% të votave, atëherë do të ketë një raund tjetër votimi.

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Votat e para: Prin bindshëm Lumir Abdixhiku