Disidenti
Lajme

Vjen reagimi i Meliza Haradinajt pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave me kusht të AAK-së

0Shares

Paneli Zgjedhor për Parashtresa dhe Ankesa ka marrë vendim që të rinumërohen fletëvotimet me kusht në të gjitha komunat  si dhe fletëvotimet nga diaspora për kandidatët e AAK-së.

E për këtë lajm, ka reaguar deputetja, Meliza Haradinaj, përmes një postimi në llogarinë e saj në facebook,

“Duartrokas vendimin e PZAP-it, për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve me kusht në të gjitha komunat, dhe nga diaspora, për kandidatet e AAK-së. Le të zbardhet njëherë e mirë vullneti qytetar”, ka shkruar ajo.
Sipas Haradinajt një gjë e tillë do të zbardhë të vërteten e videos të incizuara të cilat u publikuan disa ditë me parë.

“Ky rinumërim është një hap përpara zbardhjes së incizimit të inskenuar që pretendon përfshirjen e bashkëshortit tim në vjedhjen e votave! Përseris, me bindje të plotë që as UNË, as BASHKËSHORTI, e ASNJË familjar e bashkëpunëtor i imi NUK është përfshirë në asnjë nga pretendimet publike që u bënë e po vazhdojnë të bëhen nga pseudo-portale të caktuara sipas porosive të caktuara, dhe t’i jepet fund shpifjeve, fyerjeve, dhe shantazheve në adresë timen dhe të familjes sime”,

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Vjen reagimi i Meliza Haradinajt pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave me kusht të AAK-së