Disidenti
Lajme

Vitia, “Heroi i Shqipërisë”

Qytetarët e Kosovës kanë filluar shakatë me vendimin e Qeverisë për efektin e masave kufizuse dhe turizimin e kosovarëve në Shqipëri.

Në rrjetet sociale, po i kërkohet Shqipërisë ta shpallin Arben Vitinë “Hero”, pasi me vendimet e tij ia mundësojë shtetit shqiptar ta mbush buxhetin me vizitat e kosovarëtve në vikend.

Njëri nga qytetarët në formë satire kishte shkruar ” Mshel knej e qel anej”.

Shumë qytetarë po e vlerësojnë dhe të pakuptimtë mbylljen e vendit derisa lejohet hyrja dhe dalja e qytetarëve nga kufiri.

Expertët e ekonomisë po e konsiderojnë si humbje në ekonominë e Kosovës këtë mbyllje, sidomos të Gastronomisë, e poashtu exporti i parave të qytetarëve kosovarë në drejtime të shteteve tjera të rajonit do të ketë ndikime negative.

Parlamenti Evropian e voton rezolutën për Kosovën të prezentuar nga Von Cramon

Disidenti.net

Eurodeputeti katalunas bën thirrje që Kosova të njihet nga 5 shtetet e BE-së: Pavarësia është e pakthyeshme

Disidenti.net

Latifi kritikon Ramën për mbeturinat: Thua se nuk vjen nga Londra por nga Somalia – Shpendi do të duket yll

Disidenti.net
Disidenti

Vitia, “Heroi i Shqipërisë”