Disidenti
Sport

VIDEO: “Çmendet” presidenti i skuadrës turke, i nxin syrin arbitrit

0Shares

Futbolli njeh tre rezultate: Fitore, barazim dhe humbje. Por duket se një President i një ekipi futbolli në Turqi nuk mendon për asgjë tjetër përveç fitores.

Bëhet fjalë për Faruk Koca-n, presidentin e Ankaragücü. Pas përfundimit të ndeshjes barazim 1-1 me Rizespor, duket se nuk i ka pëlqyer gjykimi nga arbitri Umut Meler.

Në rrjetet sociale është shpërndarë një video teksa ai vrapon i inatosur dhe godet arbitrin Umut Meler. Këtij të fundit i duken qartë pasojat teksa syri i është nxirë si pasojë e grushtit.

Atje ndërhynë lojtarë të tjerë, trajnerët dhe sigurimi që ndaluan sulmin e mëtejshëm mbi Meler. Ky i fundit u shtri në fushë duke mbuluar kokën me duar për të mos pësuar të tjera dëmtime.

Ministri i Brendshëm, Ali Yerlikaya, njoftoi se Koca ndodhet në spital tashmë ku ruhet me forca sigurie. Pas procedurave mjekësore ai do të shoqërohet në polici.

Koca është i njohur në Turqi pasi ka shërbyer edhe si politikan./tvklan.al

” alt=”” aria-hidden=”true” />

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Disidenti.net

“Kam marr pasaportën e Shqipërisë, shpresoj të shkoj në Euro 2024” – Arbër Hoxha flet për mos ftesën nga Kosova

Disidenti.net

Për herë të parë bie nga kategoria/ Tifozët e Santos djegin qytetin, përplasen edhe me policinë

Disidenti.net