Disidenti
Lajme

Tahiri: Policia i del zot Kosovës pa asnjë çmim, të pajisen me sigurime shëndetësore!

Ish-deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri u ka dal në mbështetje pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka përmendur se si policët s’kanë ende sigurime shëndetësore.

Postimi i plotë:

“POLICIA JONË,

E meritojnë jetën më të mirë se sa familja ime, e po ashtu, edhe sa ju që jeni në kuvend.

Sot, këta polic, nuk kanë as sigurim jetësor derisa ate shendetësorë e paguajnë vet, dhe sot , ata na dalin zot neve dhe Kosovës pa asnjë  çmim, e çmimi i vetëm është ; që ndonjeri nga ta nesër edhe mund të mos kthehët në shtëpi!

Larg qoftë e Zoti i ruajt.

POLICIA JONË , ZOTI JU RUAJT E JU BEKOFTË NË ATDHEUN E PËRBASHKËT QË KEMI

KOSOVA E SHQIPËRISË.

Me respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.”/Indeksonline/

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Tahiri: Policia i del zot Kosovës pa asnjë çmim, të pajisen me sigurime shëndetësore!