Disidenti
Lajme

Spahiu: “Hera e dytë që poshtërohet Kosova dhe hera e dytë që amerikanët nxjerrin nga qenefi qeverinë”

Shtyrja e zbatimit të vendimit të reciprociteti për targa dhe dokumentet e identifikimit me Serbinë, sipas opinonistit, Nexhmedin Spahiu është poshtërimi i dytë që ju ka bërë Kosovës.

Spahiu thotë se i pari ka qenë në kohën e kur kryeministër ishte Hashim Thaçi.

Më tej, Spahiu thotë se shtyrja e vendimit është poshtërim më i madh pasi po ndodh shumë vite pas pavarësisë dhe se është hera e dytë që amerikanët nxjerrin qeverinë nga siç shkruan ai ‘qenefi’.

Shkrimi i plotë i tij:

Zbythja nga reciprociteti është poshtërimi I dytë dhe më I madhi që një kryeministër ia ka ba Kosovës. Poshtërimin e parë shtetit të Kosovës ia ka bërë Hashim Thaçi kur u vra Enver Zymberi ndërsa ky është I dyti. Është më I madh sepse ndodhi më shumë vite pas pavarësisë kur institucionet është dashtë të jenë më të konsoliduara. Hera e dytë që amerikanët e nxjerrin qeverinë e Kosovës nga qenefi ku ka rënë me sy në ballë. Herën e parë e bëri amb. Chris Dell, ndërsa tani amb. Hovenier. Kur nuk ke kaqik me I shku deri në fund mos iu fut asaj pune fare.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Spahiu: “Hera e dytë që poshtërohet Kosova dhe hera e dytë që amerikanët nxjerrin nga qenefi qeverinë”