Disidenti
Sport

Shorti i Kupës së Kosovës sjell derbin e skuadrave nga rrafshi i Dukagjinit

0Shares

Istogu – Dukagjini, gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës

Sot është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, fati deshti që dy skuadrat nga Liga e Parë të takohen në mes veti, dhe kështu është e sigurt së në finale do të jetë një skuadër nga Liga e Parë e Kosovës, Grupi A.

Istogu në gjysmëfinale të Kupës do të takohet me Dukagjinin e Klinës.
Ndeshja e parë pritet të zhvillohet me 7 Prill në Istog, ndërsa ndeshja e kthimit pritet të zhvillohet me 21 Prill në Klinë.

Të dyja skuadrat kërkojnë finalen e madhe, realisht në këtë përballje nuk ka skuadër favorite për të kaluar tutje, gjasat për tu kualifikuar në finale i kanë 50-50 të dyja skuadrat.

Cilado skuadër që kualifikohet në finale, si Istogu ashtu edhe Dukagjini, meritojnë respekt dhe përgëzime të mëdha për organizmin dhe lojërat e mira të treguara deri më tani.

Istogu dhe Dukagjini në kuadër të Kupës së Kosovës janë takuar në vitin 2015, Istogu e kishte eleminuar Dukagjinin, duke e mposhtur me rezultat 1:0, në atë kohë trajner i istogave ishte Nazmi Rama, i cili edhe aktualisht është trajner i klubit tonë.

Një gjë është më së e sigurt, në Prill na presin dy super ndeshje ndërmjet Istogut dhe Dukagjinit!

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Shorti i Kupës së Kosovës sjell derbin e skuadrave nga rrafshi i Dukagjinit